Posedlý čtenář / Obsessed reader

by February 29, 2012 0 comments
Včera večer jsem začala číst knížku od Chrissie. A pokračovala jsem dneska ráno a taky po cestě do práce (dělalo se mi trochu špatně v autobuse, jak jsem četla a nekoukala ven, ale to mě nezastavilo:). Vzala jsem si knížku i do večer do sauny. Čekala jsem, že bude trochu jiná (ta knížka), ale je skvělá taková, jaká je. Tak strašně inspirativní. Překvapilo mě, že některé vlastnosti, pocity a i problémy řešíme obě - o dost víc, než jsem čekala. Je to pro mě strašná úleva, číst si konečně názory a zkušenosti, které jsou mi tak blízké a tolik se liší od toho, co mi říkají kolegové, rodina a další hromada lidí okolo mě. Energie a optimismus, které se snažím šířit okolo, to je zrovna jedna z věcí, které mi poslední dobou moc nešly, moje víra v dobro skoro vyschla. A zrovna v tenhle moment přišlo takové optimistické čtení. Společně s filmem Unbreakable a hlavně s přicházejícím jarem je teď pro mě velkou motivací a zásobárnou energie. Ještě jsem jí nedočetla, musím totiž bohužel taky pracovat :). Zatím jsem asi ve třetině, možná ani to ne. Ale jsem z toho tak nadšená, že jsem tenhle příspěvek musela napsat už dneska :)

I started to read the Chrissie's book last night. And I continued at the morning and during the way to work (I felt a little sick in the bus because of reading instead of looking out from the window but it didn't stop me:). I have taken the book into thesauna too.
I'd expected the book to be a little bit different though it's so amazing as it is! It's quite inspiring. There are some characteristics, feeling and also troubles we have in common (more than I'd expected). And it's a nice relief to hear such opinions andexperiences - very different from what I'm used to hear from my colleague and family and many people around me. The energy and optimism I try to have and to give to others - that's one of many things that had been quite hard for me at last months and the rootsof my belief for the goodness almost dried out. This book came to me at the right moment. Together with the Unbreakable movie and especially spring coming it creates the well of motivation and energy for me nowadays.
I haven't finished the reading yet (I have to work as well unfortunately :) - I'm at around thirty percents merely. But I'm so excited by book that I had to write this note right today :)

0 comments:

Post a Comment