Potíže s Garminem / Garmin troubles

by March 23, 2012 4 comments
Po dvou letech váhání jsem se konečně rozhoupala a koupila si Garmina. Rozhodovala jsem se mezi 310XT a 910XT. 910XT je menší a má některé nové funkce na plavání, ale je taky dražší. Největší výhody 310XT jsou barva, hezká oranžová, a cena. Nakonec jsem se rozhodla koupit si 310XT, protože mi za ty prachy ty plavecké funkce nestojí, moc bych je nevyužívala.
Objednala jsem v pondělí a ve čtvrtek přišel balíček, konečně! Od rána jsem se ve čtvrtek cítila mizerně - od půlnoci mě bolelo břicho, takže jsem byla nevyspalá a pořád mě to bolelo. Hned po obědě jsem vypadla z kanceláře a jasnou představou odpočinku v posteli, samozřejmě s Gaminem, abych se s ním trochu seznámila. Ovšem realita byla trochu jiná…
Několik hodin jsem se pokoušela, aby přenášel data do počítače, bez úspěchu. Byla jsem z toho skutečně dost zoufalá, tolik pokusů, restartů, instalací, odinstalací, párování a odpárování, ale nic a nic a nic nefungovalo. Data se prostě nepřenášela. Navečer jsem si vyměnila pár emailů s Bryanem, expertem od Garminu, který zareagoval na bugreport, co jsem poslala. Díky jeho pomoci se mi povedlo udělat nějaký ďábelský reset - ani jsem ho sama nezvládla, musel mi pomáhat David, protože jsem neměla dostatek rukou a prstů na mačkání a pouštění a držení všech těch tlačítek v předepsané sekvenci :)
Nějaký úspěch to mělo, ale pořád některé problémy zůstávaly. Rozhodla jsem se projít se venku a trochu si tak před spaním vyčistit hlavu. A užít si alespoň měřící a navigační funkce, které by měly fungovat i bez počítače. Ale… nenašel žádné satelity, Do postele jsem šla celkem pozdě a pořád mě bolelo břicho. Takže celá noc bylo doslova jedna velká Garminní noční můra. Přes bolest jsem nemohla moc spát a měla jsem plnou hlavu starostí s tím proklatým Garminem, vůbec jsem si neodpočinula. Ráno jsem ho vzala na cestu do práce 16 km (45 minut) a stejně nic nenašel. A tak prozatím skončila má story s Garminem.
Budu to muset zase celé rozebrat (už jsem to přemontovala na ten rychlo překlapávač mezi hodinkami a kolem, trvalo nám to skoro hodinu), zabalit a zase poslat zpět do Brna. A pak čekat a čekat, než mi pošlou zpátky peníze.
Mám teď teda nějaký čas (asi i pár týdnů) se rozhodnout, co si koupím dalšího. Byla jsem z toho Garmina tak nadšená :( Každý ho má a nikdo s ním neměl potíže. Takové hezké mapičky a statistiky dělá… Trochu se bojím si koupit dalšího Garmina, co když to zase nepůjde? Když byl problém s ovladači, tak je bohužel dost pravděpodobné, že bude i u další verze. Tak nevím, co si koupit. Co myslíte, jaké máte zkušenosti? :)

I've finally bought a Garmin sporttester this week after two years of hesitation! I was not sure whether to buy a 310XT or 910XT model. 910XT is smaller, has a new features for swimming and it's also more expensive. The main advantages of 310XT are thatit's orange (I like it more than black:) and cheaper. I decided to buy the 310XT because the swimming features just does not worth the price for me - I would not use it so much.
I ordered it on Monday and received it on Thursday. Finally!
I felt miserable on Thursday - my stomach ached since the midnight so I was sleepy and still in pain. I left my office just after the lunch with a beautiful idea of lying in the bed with my new Garmin and learning all it can do for me.
But the reality was so much different…I was trying to connect it with my laptop for many hours - with not success. I was so desperate. I did so many tries, reboots, installations, uninstallations, pairings an un-pairings, but nothing worked. The data just did not transfer.

At the evening I exchanged a fewemails with Bryan - an expert from Garmin. Thanks to him I made some very hard and special reset of watches which I even was not able to do by myself, I needed an assistance of my boyfriend because I did not have enough of arms and fingers to press and hold all the buttonsin a prescribed order :) There was some trace of success however there were still some problems abiding.
I decided to go for a short walk to clean my head and to enjoy the navigation functions at watches at least. However during the 30 minutes of walking it was not able to search any satellites.I went to bed quite late yesterday still with my stomach ache so this night was a Garmin nightmare literally. I was not able to sleep much because of the pain and my head was still full of troubles with Garmin that I was not able to relax.
It found no satellites today morning when cycling to work 16 km (45 minutes) neither. That's how my sad Garmin story ended for now. I have to take it back to pieces (we were changing the watches strap for almost one hour yesterday to be able to switchwatches quickly between the bike and arm) and pack it all again into the box and send it back to Brno. Then wait whether everything is OK and then wait for my money back.
I have some time now to decide what to do, what to buy next (maybe even a few weeks before I get my money back :( ). I was so keen about the Garmin. Everybody has it, nobody has troubles with it, it provides you a great maps and stats etc. But now I'm afraidthat if I buy another Garmin (310XT or any other model) it may not work with my computer again - if there is a software problem with these drivers it's quite likely that it's at the most of other Garmin drivers too. I'm not sure which GPS sporttester shouldI buy.What do you think? Which GPS sporttester do you use? How do you like it? :)

4 comments:

  1. I have no advice. Perhaps it really was one defective piece. But I have simillar experience with some devices. Other friends have no problems and I must load drivers, reboot, reinstall ... My last bad experience was MiCoach.

    ReplyDelete
  2. It seems to be some kind of lottery... Thank you for your experience :)

    ReplyDelete
  3. Jecminek: I need higher salary! :))

    ReplyDelete